«Мудрі» поради з інтернету, які не варто сприймати серйозно


Мотиваційні цитати й «вічні істини» звалюються на нещасну голову кожного, хто користується інтернетом, нескінченним потоком - і сприймати їх критично виходить далеко не завжди.

 

Ось популярні твердження, до яких не варто дослухатися:

 

1. Перемагає той, хто рухається повільно й розважливо

Якщо мова йде про марафон, то так, можливо, але більшості з нас доводиться долати спринт. Нас всіх, хочемо цього чи ні, можна вважати рабами часу: його запас, який відведений для виконання більшості завдань, доволі обмежений...

 

До того ж ми живемо в конкурентному світі й на високих швидкостях, а це означає, що «хто перший встиг, той і молодець».

 

2. Варто дослухатися до думки старших

В деяких країнах досі існує непорушне правило: батьки приймають важливі рішення щодо подальшого життя й кар'єрного шляху дітей, не питаючи останніх.

 

Дослухатися до думки інших людей, в тому числі старших родичів, безумовно, непогано, але сліпо слідувати їх заповітам, відмовляючись від власних мрій, - прямий шлях до розчарування.

 

3. Мовчання - краща відповідь на більшість запитань

Але навіщо тоді придумані слова і дії?

 

Уміння використовувати розмову у власних інтересах часом просто незамінне, особливо коли на нас нападають й ображають, а ми захищаємося.

 

4. Немає нічого неможливого

Сама по собі ця мотиваційна фраза доволі непогана, оскільки в певних життєвих обставинах допомагає почуватись краще. Вона заряджає адреналіном й впевненістю в собі, дає сили рухатися вперед.

 

Однак, мета, до якої ми рухаємося, має бути досяжною, тобто бути реальною й «по зубах». Інакше навіть впевненість в собі не допоможе.

 

5. Відмова від очікувань - шлях до задоволення

Заздалегідь підготуватися до провалу, щоб успіх здався солодшим, а падіння не було настільки болючим, - вигадка сумнівна.

 

Можливо, варто припинити обманювати себе, а замість цього набратися сміливості й почати діяти?

 

6. Байдуже, що думають інші

Ще як важливо. Ми істоти соціальні, і це нормально - турбуватися про те, як нас сприймають довколишні.

 

Таким чином ми інвестуємо в майбутнє й забезпечуємо себе новими можливостями чогось добитися чи отримати бажане.

 

7. Не варто порівнювати себе з іншими: у кожного свій шлях

Нас запевняють, що ми різні, але чи так це насправді?

 

Ми належимо до одного виду й прагнемо приблизно одного й того ж. Це нормально - час від часу озиратися по сторонах, щоб розуміти, де ми зараз, а ще для того, щоб вчитися у найдостойніших.

 

8. Наша проблема в тому, що ми надто багато думаємо

Якщо під цим твердженням розуміти накручування на себе на рівному місці, то, мабуть, ні до чого хорошого це не призведе.

 

Але думати й аналізувати, перш ніж робити важливі кроки, необхідно.

 

9. Все приходить до того, хто вміє чекати

Як вже було сказано вище, ми живемо в епоху високих швидкостей й гострої конкуренції.

 

Ми не вино, яке з роками стає лише кращим через витримку. Щоб домогтися бажаного, слід працювати над собою й до чогось прагнути, а не сидіти склавши руки. Еволюція - це закон природи, доля людей - здійснювати революційні вчинки.

 

10. Важливо бути самим собою

Приймати себе важливо й потрібно, але у всіх є недоліки та погані звички, які ускладнюють розвиток й рух вперед.

 

«Стати найкращою версією себе» - заклик хай і популістський, але, якщо він передбачає більш здорову, сильнішу й освіченішу «версію себе», слушний.

 

11. Завжди слідуйте за своїм серцем

Завдання серця - розміреними скороченнями прокачувати кров крізь судини тіла, забезпечуючи таким чином живлення і дихання тканин, а не визначати, що нам варто й чого не варто робити.

 

Якщо виправдовувати велінням серця власні дурні вчинки, провини й згубні рішення, нічим хорошим це не закінчиться. У нас є мозок й свідомість, довіряти яким варто більше, ніж неприборканому м'язовому органу кровоносної системи.