Чому не варто пити з тріснутої чашки?

 Чому не варто пити з тріснутої чашки?

Чому не можна пити з тріснутої чашки? З чашки з щербинкою, чи зі сколом?

 

Звідки взялося це марновірство? І чи марновірство це? Може, це мудрість і досвід?

 

Чаша Джамсі - дзеркало світу, в яке дивляться суфії. Тріщина в дзеркалі спотворює картину світу і свідомість людини. Вона починає все бачити неправильно.

 

Чаша приймає й віддає; вміщує й випліскує енергію. 

 

Тріснута чашка не може ні прийняти, ні віддати енергію. 

 

Тріщина - проблема з енергією життя.

 

І всі ці таємні значення - у вашій чашці. Чашка - символ долі.

 

Ми особливо не замислюємося про такі глибинні філософські речі. Просто беремо свою чашку. Наливаємо напій та п'ємо. Приймаємо долю. Або з чиїхось рук приймаємо чашку. Неприємно, якщо на ній є дефекти...

 

Якщо на чашці є щербинка, тріщинка - в житті людини почнуться проблеми та неприємності, а здоров'я може погіршитися. Така була прикмета. Це дуже погано: пити з надщербленої чашки чи склянки.

 

Чашки з дефектами заборонено використовувати в Ісламі, наприклад. Взагалі весь тріснутий посуд заборонено використовувати. І це не забобони. 

 

Є три причини:

 

В сколах та тріщинах накопичуються небезпечні бактерії й мікроби. Можна захворіти. І можна поранитися. Або облитися окропом – посуд з дефектом може несподівано розвалитися. Це найпростіша й очевидна причина.

 

Тріснутим посудом користується дуже бідна людина. У нього немає грошей навіть на чашку. І іншим пропонує посуд з дефектом лише дуже бідний господар. Бита чашка - символ бідності. Звичка використовувати погану «хвору» річ накличе бідність.

 

Хіба пристойна хороша людина пригощатиме з поганої чашки? Хіба що заради того, щоб висловити зневагу. Тріснутий посуд - образа, нанесена гостю. Навіть якщо він змовчить ввічливо, в душі йому буде неприємно. І взаємини зіпсуються...

 

Це стосується всього посуду, не лише чашки, звісно.

 

Іноді варто змінити чашку, щоб почалися зміни в житті.

 

В одній родині чоловік сварився з дружиною й дратувався через дрібниці. Уже до розлучення справа дійшла. Але дружина за порадою знайомої змінила чашку, з якої звик пити чай чоловік. А стару розбила. І стосунки покращилися!

 

Жодної містики.

 

Стара чашка була подарунком матері чоловіка, свекрухи, яка ненавиділа дружину. Яскрава така, з червоними квітами, величезна чашка. Чоловік підсвідомо думав про матір, коли користувався чашкою. І дружина при цьому згадувала недобру свекруху...

 

Потім починалася сварка; дружина згадала, що найчастіше конфлікти відбувалися, коли чоловік збирався чай пити. Або після цього...

 

Зрозуміло, що треба покращувати власне життя реальними діями та допомогою фахівця, якщо потрібно. Лікаря, психолога, юриста... Але й змінити символ - теж можна.

 

Придбати нову красиву чашку. 

 

 

 

А краще дві; це символ пари.

 

Вважається, що парні чашки притягують любов...

 

За матеріалами Анни Кір’янової