Складний характер чи психічний розлад? 10 симптомів розладу особистості


Постійні істерики, необґрунтовані ревнощі, смуток без причини... 

 

Думаєте, у всьому винен жахливий характер близької людини? 

 

Чи вважаєте, що вона просто не вміє тримати себе в руках?

 

А що, якщо ваш партнер/друг страждає психічним розладом?

 

Сьогодні ми розберемося, в яких випадках поведінка людини може стати наслідком серйозного захворювання.

 

10 пунктів, які мають вас насторожити в іншій людині:

 

1. Постійна втома й небажання що-небудь робити.

 

Звичайно, всі ми іноді втомлюємося й хочемо просто полежати на дивані біля телевізора. Але якщо людина перебуває в такому стані понад тиждень, то це привід бити на сполох. Найчастіше так проявляється депресія. Зазвичай хвора людина припиняє спілкуватися з друзями, не може змусити себе встати з ліжка, насилу займається повсякденними справами (якщо взагалі займається).

 

2. Розлад харчової поведінки. 

 

Людина прискіпливо рахує кожну спожиту калорію й виснажує себе щоденними тренуваннями. А якщо трапляються зриви, то після приступів переїдання звинувачує себе й часто сідає на «голодну» дієту. Всі розмови зводяться до правильного харчування й до того, як важливо дотримуватися режиму.

 

3. Ревнощі без причини. 

 

Ви затрималися на роботі на 5 хвилин, а вам вже влаштували істерику? Або ж партнер ревнує до колег й вимагає звільнитися? Це теж схоже на патологію. Іноді все буває набагато гірше - люди здатні знайти будь-який привід для ревнощів - яскраво нафарбовані губи, випадковий погляд, пропущених дзвінок...

 

 
4. Зайва тривожність.
 

Ваш друг миє руки по 50 разів на день? Постійно перевіряє, чи вимкнув праску і закрив вхідні двері? Швидше за все це обсесивно-компульсивний розлад, коли людині необхідно здійснювати певні ритуали. Наприклад, пити воду по три ковтки, з'їдати по три печива і т.д. Як правило, люди вважають, що такі дії можуть їх врятувати від смертельного випадку. Вони можуть загадати щось про себе й виконувати це («якщо я зараз розповім про себе цей вірш, то мої рідні будуть живі та здорові» і все в цьому дусі).

 

5. Відчуженість від світу. 

 

Якщо ви почали помічати, що ваш знайомий перестав за собою стежити (не дотримується елементарних правил гігієни), щось шепоче про себе, ні з ким не спілкується, любить усамітнення. Це можуть бути симптоми шизофренії або старечого маразму (якщо це літня людина).

 

6. Нав'язлива тривога. 

 

Ваша подруга чи дружина недавно стала мамою й хвилюється про здоров'я малюка? Це нормально. Проблеми починаються тоді, коли тривога стає постійною й ніяк не минає. Коли молода мама перестає їсти, постійно перевіряє, чи не сталося чого поганого з її малюком - це можуть бути ознаки післяпологової депресії або тривоги.

 

7. Алкоголізм.

 

Людина не контролює кількість випитого, намагається «напитися і забутися». А в перервах між цим не живе, а лише існує. Швидше за все у неї є серйозні причини, через які вона зловживає спиртними напоями. Тут варто звернутися до лікаря.

 

8. Агресія.

 

Якщо людина часто зривається на довколишніх й не контролює себе, це може бути ознаками психозу. Часто словесна агресія поєднується з рукоприкладством. Не ігноруйте симптоми, що раніше почати лікування, то ефективніший буде результат.

 

9. Зацикленість на собі та на своїй зовнішності. 

 

Виснажливі дієти, походи до косметолога та пластичних хірургів можуть бути симптомами психічного розладу. Особливо, коли при цьому людина постійно незадоволена своєю зовнішністю й говорить лише про свої недоліки, яких інші не бачать.

 

 
10. Імпульсивна поведінка. 
 

По-іншому - з крайності в крайність. То людина мила і люб'язна, то зла й агресивна. Можливо, у вашого близького граничний розлад особистості.

 

Звичайно, всі ці симптоми не завжди! свідчать про психічні відхилення. Але їх яскравий прояв має насторожити. Краще перестрахуватися й звернутися до лікаря, ніж списувати тривожні «дзвіночки» на складний характер.