Невротизм: як ужитися з власною тривогою?
Ознаки невротизму, тобто підвищеної чутливості до негативних емоцій, є у багатьох з нас - життя сповнене стресів, й справлятися буває справді непросто.
20 речей, які треба відпустити, щоб стати щасливим
Перевірте себе, чи є у вас ці особливості:
✔ Ви з дитинства швидко втомлюєтеся від голосних вечірок, надто яскравого світла чи гучних звуків, погано переносите конфлікти й критику.
✔ Вам складно витримувати ситуації невизначеності, або коли потрібно швидко щось осмислити й прийняти рішення.
✔ Ви часто накручуєте себе через дрібниці й важко переживаєте невдачі.
Корисні звички, які не вимагають шалених зусиль, але точно змінять твоє життя
Все це заважає жити, а виправляти себе марно - це особливості психіки. Але можна й потрібно вчитися допомагати собі давати собі раду в складних ситуаціях:
Аналізуйте свій стан
Наприклад, ви зараз напружені й витираєте руки до штанів не тому, що боягузливий невдаха, а тому, що хвилюєтеся перед співбесідою. Що цілком нормально. Така конкретизація надає сил й знімає симптоми невиразної тривоги.
Висловлюйте емоції словами
Хороша практика, зараз вже не така популярна, як раніше - вести щоденник, записувати в нього вільно й без цензури те, що вас дратує й гнобить. Так ви допомагаєте собі екологічно й надійно позбутися емоцій, які вас пригнічують.
Залучіть у свою реальність слово «цікаво»
Хороший аутотренінг - замінювати визначення «страшно» на «цікаво». Наприклад: «Мені дуже страшно йти на цю зустріч» замініть на «Мені дуже цікаво, як пройде ця зустріч».
Цікаво - це про азарт, про активність і тонус, на відміну від «страшно», яке паралізує.