Таємниці людської підсвідомості, про більшість з яких ви й не підозрювали
Ось кілька фактів, які допоможуть по іншому поглянути на довколишніх людей.
У сховах людської свідомості ще криється дуже багато секретів, але деякі з них ученим таки вдалося розгадати.
1.
Поведінка впливає на мораль (так-так!). Якщо людина робить аморальний вчинок, вона починає по-іншому оцінювати, що є добре, а що погано. Самовиправдання - один з найпоширеніших психологічних захистів.
2.
Дослідження підтвердили, що деякі люди народжуються із вродженими здібностями до математики, а деякі - ні.
3.
Наш мозок здатен «перезаписати» монотонну промову нудних людей, яку ми часом змушені слухати, щоб зробити її цікавішою та незабутнішою.
4.
Спів зменшує почуття тривоги та занепокоєння, а ще допомагає боротися з депресією.
5.
Нервова система, кишківник та мозок пов'язані один з одним: ось чому деякі емоції одразу впливають на нашу травну систему, а особливо стрес.
6.
Відсутність друзів може бути такою ж небезпечною, як і куріння: річ у тому, що вчені виявили зв'язок між самотністю та рівнем згортання білка, який може викликати серцевий напад та інсульт.
7.
Деякі люди генетично схильні до песимізму: вони сприймають негативні події яскравіше, ніж інші.
8.
Втім оптимізму можна навчитися, а не просто народитися з таким поглядом на життя.
9.
Ми здатні обирати лише з обмеженої кількості варіантів, попри те, що постійно вимагаємо більшої різноманітності. Це пояснює той факт, чому великі меню, товсті каталоги й величезні супермаркети з чималим асортиментом товарів вносять плутанину в наші уми.
10.
Щасливий не той, хто має багато грошей, а той, хто має більше, ніж у сусіда. Люди постійно порівнюють себе з друзями та сусідами. Розбагатівши, вони починають обертатися в нових колах, де грошей ще більше, й мати перевагу над довколишніми стає все складніше. Звідси й постійна невдоволеність великими грошима.
11.
Коли ви намагаєтеся згадати певну подію з минулого, ви, по суті, згадуєте лише свій останній спогад про цю подію, а не саму подію.
12.
Їжа, яку приготували не ми самі, здається смачнішою: у процесі приготування страви ми «насичуємося» її ароматом й передчуваємо смак, начебто вже наполовину ситі. Тож, ми, швидше за все, з'їмо менше, якщо приготуємо їжу самі - чим не ідея для дієти?
13.
Вчені все частіше звертають увагу на зв'язок сарказму та інтелекту: так недавно було виявлено, що сарказм розвиває творчі здібності.
14.
У людей, народжених сліпими, немає шизофренії.
15.
Багато досліджень доводять, що люди схильні перебільшувати власні позитивні характеристики. Типовий приклад: більшість водіїв впевнені, що вони водять набагато краще за середньостатистичного водія.
16.
Коли ми перестраховуємося й розробляємо запасний план «Б», в більшості випадків зазнаємо поразки в плані «А».
17.
Голландські вчені опитали 5000 осіб й з'ясували, що в середньому жінка плаче 30-64 разів на рік, а чоловік - 6-17 разів.
18.
Люди з високим рівнем тестостерону отримують насолоду від гніву інших. Саме в цьому частенько криється причина конфліктної поведінки.
19.
Для більшості жінок привабливість чоловіка на 70% залежить від його сили.
20.
Механізм, який запускається мозком людини під час прослуховування улюбленої музики, аналогічний тому, який відбувається при вживанні наркотиків.
21.
Якщо ви розповісте довколишнім про свої плани, то з більшою ймовірністю не реалізуєте їх, тому що просто зникне мотивація.
22.
Людям із карим кольором очей частіше довіряють, ніж людям із блакитними очима. Можливо, це також пов'язано з тим, що кароокі люди мають чіткіші й виразніші риси обличчя - тож вони викликають більшу довіру.
23.
Ми змінюємо свій голос, коли розмовляємо з людиною, яка нам подобається.
24.
Люди схильні робити аморальні вчинки, якщо впевнені, що це залишиться для усіх таємницею. При цьому, на виду в довколишніх вони намагаються поводитися «як належить».
Що робити з цими знаннями? Змиритись з тим, що Ви живете у реальному світі. І не чекати від людей більшого, аніж вони здатні дати.