5 типів закоханої жінки
Медсестра
Вона ж рятівниця, добра фея, мила кішечка. Готує, прибирає, зазирає до рота коханому, повністю під нього прогинається і начисто забуває про свої потреби.
Її чоловік: Не надто впевнений у собі, в дитинстві він, швидше за все, відчував брак материнської любові. Користуючись Медсестрою він може спробувати надолужити втрачене, але не виключено, що одного дня занудьгує.
Її помилка: Колись давно, в дитинстві, Медсестру, швидше за все, душили турботою. При цьому ніхто не враховував її бажань. «Холодно? Що означає «не холодно»? Одягни шапку і не вигадуй». Медсестра живе, керуючись певними правилами - спадщиною своєї мами, яка любила керувати. Вона відтворює мамину модель поведінки, де кохання - це гіперопіка. «Коханий, ти о котрій повернешся? Мені пельмені вже варити чи ще почекати?».
Порада: Медсестрі буде корисно спробувати домовитися з собою, переконати себе у тому, що вона цінна сама по собі, а не лише як безплатний додаток до кухонної плити. І що навіть якщо вона перестане бути матусею для свого чоловіка (хоча будь-якому чоловікові час від часу хочеться відчути себе маленьким хворим хлопчиком, якому мама приносить вечерю в ліжко), він не перестане її любити.
Лоліта
Їй може бути і 18, і 30 це не має значення. Важливо лише те, що в чоловікові вона шукає батьківський образ і вдає з себе дівчинку-дурочку.
Її чоловік: Забезпечений та розбещений, змінює жінок так само часто, як і мобільні телефони. Або людина, якій у дитинстві бракувало батьківської уваги. Дивно? Нормально. Дуже часто ми підсвідомо прагнемо віддавати іншим те, чого нам бракує. Наприклад, замість того, щоб попросити про допомогу, допомагаємо всім довкола. Така поведінка - вироблений у дитинстві захист, психологи називають її «реверсією».
Її помилка: Такий зв'язок із чоловіком - перехідний етап для Лоліти. Дівчина йде з батьківської сім'ї, але, по суті не є готовою до справжніх дорослих партнерських стосунків, і чіпляється за татка. За таким же принципом багато підлітків примикають до тусовок (готів, шанувальників аніме), яка тимчасово замінює їм сім'ю. Втім, рано чи пізно молоді люди перестають вважати себе лисицями-перевертнями та толкіністами. А дівчата, які живуть з татусями, починають бунтувати або зовсім втрачають інтерес до покровителя. Цього не відбувається лише з тими, хто так і не зміг розібратися у стосунках зі своїм батьком (який був або байдужим до дочки, або взагалі покинув сім'ю).
Порада: У стосунках можна вміти бути дівчинкою, яка зроблена з цукерок та тістечок. Хлопати віями, захоплено дивитися на «всезнаючого чоловіка», навіть якщо у тебе два дипломи й інтелектуальні здібності значно вищі середнього. Але ще важливіше дозволяти собі бути різною: дбайливою господинею, що розуміє й приймає чоловіка таким, який він і пристрасною фатальною жінкою - тоді гармонія практично гарантована.
Спляча красуня
На перший погляд, нічого незвичайного у цій жінці немає. Мила, приваблива, добре вихована, працює, у вихідні їздить на дачу. Можливо, порівняно з подругами вона трохи стриманіша. Має багато друзів, серед яких трапляються й чоловіки. В одного з них вона навіть закохана. Ось уже, мабуть, третій рік. Тільки вона дивується, чому він так рідко телефонує.
Її чоловік: Найчастіше Спляча Красуня несвідомо прагне хлопчика, який фіксований на власній матері. А він хоче, заради пристойності, мати собі даму серця, але при цьому підшукує найбезпечніший варіант. Тобто жінку, з якою в нього, швидше за все, нічого не вийде.
Її помилка: Спляча Красуня, як їй і належить, спить в очікуванні чарівного поцілунку від принца. Вона абсолютно впевнена, що жінки ніколи не роблять першого кроку, чоловіки мають все робити самі. Вони й роблять. Підходять, знайомляться, беруть номер телефону, іноді навіть телефонують, але у відповідь чують, щось на кшталт: «А, це ти...». Біда Сплячих Красунь у тому, що вони постійно перевіряють чоловіків «на вошивість», клеймують їх недовірою. А це психологічно здоровим чоловікам не подобається.
Порада: Телепатії немає. А якщо і є, то не всі нею володіють. Це означає, що коли чоловік не отримує зворотного зв'язку, він вирішує, що шансів у нього немає. Оберігаючи своє чоловіче самолюбство, він дезертирує. Але головна проблема тут не в поведінці жінки, а в тому, що вона панічно боїться близькості. Саме цей страх, а також його різновиди - страх бути покинутою - штовхають її на дивну (з погляду чоловіка) поведінку. Десь глибоко всередині вона міркує так: «Я мушу покинутим його раніше, ніж він мене».
Пила
На початку стосунків вона жартує, підколює довколишніх і потенційного чоловіка у тому числі. Спершу йому це навіть подобається. Того дня, коли вона переїжджає до нього жити, вона робить перші перевірочні надрізи пилкою. А потім стає незадоволена всім. І живе за принципом «кого люблю, того б'ю».
Її чоловік: Син токсичної мами, трохи мазохіст.
Її помилка: Насправді вона дуже боїться, що люди помітять її реальні та уявні вади. Лаючи всіх довкола, вона відводить увагу від власної персони. Найбільше дістається найближчим і найважливішим для неї людям. Навіть якщо чоловік закоханий у неї без пам'яті, вона все одно буде грати йому на нервах, щоб не розслаблявся. Адже несвідомо вона переконана в тому, що якщо він розслабиться та пригледиться, то одразу побачить, що поряд з ним Пила.
Порада: Скласти список останніх десяти претензій, висловлених чоловікові, і пред'явити їх собі. Тому що в інших нас найбільше дратує те, що нам не подобається в собі. Вивчити французьку, знайти цікаву роботу, кинути палити... Що там ще? При такому щільному графіку справ часу знущатися з чоловіка у вас не залишиться. Та й бажання також.
Брюс Лі
Топменеджер. За життям та/або за професією. Розумна, самостійна, незалежна. Може розв'язати будь-яку проблему.
Її чоловік: Нерішучий фемінний тип, вихований сильною матір'ю.
Її помилка: Карл Густав Юнг писав про те, що в кожному з нас є чоловіча та жіноча частина - анімус та аніма, відповідно. Якщо спростити цю теорію, можна сказати, що в ідеалі ці частини живуть у мирі та злагоді. Аніма відповідає за гнучкість, прийняття, чуттєвість - тобто за всі традиційно жіночі якості. Анімус - за чоловічі, тобто за логіку, аналіз, активність. Якщо внутрішній баланс порушений, то жінка перетворюється на Брюса Лі. Дуже часто це відбувається через те, що з тих чи інших причин жінка відмовляється приймати власну жіночність. Все подальше життя вона робить ставку на свої «чоловічі» якості. Звичайно ж, вона несвідомо обирає слабких чоловіків - щоб набути гармонії в союзі інь та ян. А потім скаржиться, що їй доводиться розв'язувати усі проблеми самостійно.
Порада: Брюс Лі тотально все контролює, це рятує її від страху перед невідомістю. Але це відчуття оманливе - неможливо все передбачити. І не потрібно. Їй варто почати відпускати ситуацію - поступово. Довіряти, делегувати повноваження, дозволяти собі чогось не знати. Відновити баланс чоловічого та жіночого начала - це завдання-максимум. Першим кроком може стати банальний шопінг. Поїхати за продуктами, а замість них купити собі мереживну білизну та туфлі із червоними підошвами - явно не речі першої потреби.