10 ситуацій, в яких проявляється справжня натура людини

Справжня натура людини
   
Хочете пізнати людину - послухайте, що вона говорить про інших!

 

Всі ми прагнемо справити гарне враження, показуючи себе у вигідному світлі та приховуючи слабкості. Люди носять «маски», і часто ми навіть не підозрюємо про справжній характер довколишніх.

 

Для того, щоб по-справжньому пізнати людину, треба звернути пильну увагу на те, як вона говорить про інших людей і як діє у різних ситуаціях.

 

Елеонора Рузвельт казала: «Великі уми обговорюють ідеї; середні уми обговорюють події; дрібні уми обговорюють людей».

 

Щоб зрозуміти характер людини, спостерігайте за нею в наступних ситуаціях:

 

10 ситуацій, у яких розкривається справжня суть людини:

 

1. Як поводиться у конфлікті

В конфліктних ситуаціях розкривається справжній характер людини. Зверніть увагу на те, як людина реагує на тих, з ким вона не згодна.

 

Коли емоції зашкалюють і логіка відступає, ми бачимо, наскільки людина здатна зберігати рівновагу, проявляти справедливість та співчуття.

 

Як вона реагує на конфлікт? Стискає кулаки чи простягає руку допомоги? Прагне руйнувати чи шукає шляхи примирення? Поводиться агресивно чи з повагою ставиться до інших?

 

Відповіді на ці питання багато скажуть про внутрішній світ людини, про цінності та принципи, якими вона керується в житті.

 

Як кажуть в Індії: «Хочеш пізнати людину? Тоді зачепи її. Людина - це посудина. Чим наповнена, те й почне вихлюпуватися з неї».

 

2. Як поводиться, коли випила зайвого

Алкоголь послаблює стриманість та розкриває приховані грані людини. Не дарма кажуть, що у тверезого на думці, то у п'яного на язиці.

 

У стані алкогольного сп'яніння розкриваються ті риси характеру, які у повсякденному житті залишаються прихованими за маскою соціальної пристойності. Алкоголь може бути каталізатором, який проявляє справжні емоції та реакції людини.

 

Спостерігаючи за людиною в такому стані, можна побачити прояви її непідробної щедрості або, навпаки, прихованої агресії. Проявляється несподівана відкритість або вразливість, яку вона старанно приховує.

 

3. Як поводиться в стресовій чи небезпечній ситуації

Реакція на стрес, небезпеку чи несподівані труднощі розкриває характер людини.

 

Чи починає вона звинувачувати інших і стає дратівливою, чи залишається спокійною, шукає рішення та бере на себе відповідальність?

 

«Найкраще характеризує людину не те, як вона поводиться у моменти комфорту, а те, що вона робить в часи випробувань та протиріч», - казав Мартін Лютер Кінг.

 

4. Як спілкується з людьми нижчими та вищими за статусом

Погляди на життя й внутрішні переконання проявляються в тому, як людина поводиться з тими, хто стоїть як вище, так і нижче неї на ієрархічних сходах.

 

Коли людина виявляє зневагу до прибиральників, офіціантів та інших працівників сфери послуг, намагається принизити їх чи демонструє нетерпіння, це може бути знаком браку емпатії чи зарозумілості.

 

Разом з тим, якщо вона звертається шанобливо та доброзичливо до тих, хто не має влади чи високого статусу, це свідчить про її шляхетність та людяність.

 

З іншого боку, ті, хто звертається із зайвою улесливістю до осіб з високим статусом, роблячи недоречні компліменти, лестощі й вдавано посміхаючись, приховують за цим свою нещирість і прагнення до особистої вигоди.

 

Зрештою, справжня суть людини проявляється не в тому, як вона спілкується з тими, хто може їй щось запропонувати, а в тому, як вона ставиться до тих, хто не в змозі віддячити їй нічим.

 

«Мірилом людини є те, як вона використовує свою перевагу», - Платон.

 

5. Як ставиться до своїх близьких

Те, як людина ставиться до членів своєї сім'ї, говорить багато про що. Звертайте увагу на тон і слова, коли вона розмовляє з близькими. Якщо вона грубіянить, роздратована чи зневажлива, це вказує на її нездатність підтримувати близькі стосунки.

 

6. Як поводиться, отримавши владу

Влада - це лакмусовий папірець, який виявляє приховані риси характеру. Коли людина отримує владу, вона ніби підіймається на високу гору, звідки видно не лише далекі горизонти, а й найдрібніші деталі шляху, яким вона йшла. Влада посилює і доброту, і жорстокість, і мудрість, і дурість. Влада може перетворити скромну людину на тирана або ж дати можливість проявити себе як мудрого керівника.

 

Спостерігаючи за людиною, яка отримала владу, можна побачити, як вона розпоряджається своєю новонабутою силою. Чи використовує її для блага інших, чи задоволення власних амбіцій? Чи стає більш уважною до дрібниць, чи втрачає зв'язок з реальністю, поринаючи у світ власних пристрастей?

 

Істинний характер людини в моменти влади проявляється у її діях, рішеннях та словах. Це час, коли маски падають, а справжні наміри виходять на перший план.

 

Авраам Лінкольн якось зауважив: «Багато хто здатний витримати удари долі, але, якщо ви хочете справді випробувати характер людини, дайте їй владу».

 

7. Як ставиться до своїх обіцянок

Зверніть увагу, як часто люди виконують свої обіцянки. Деякі швидко обіцяють, але ніколи не виконують, натомість знаходячи купу виправдань.

 

Виконання власних обіцянок - це знак поваги до себе і до тих, кому вони були дані. Це показник сили волі та зрілості особистості.

 

Зрештою, обіцянки - це ті цеглинки, з яких будується будинок довіри та поваги, і кожна порушена обіцянка підриває його основу.

 

8. Як відгукується про інших людей

Те, що люди говорять про інших, чимало говорить про них самих.

 

Прислухайтеся до того, що людина говорить про інших у різних життєвих ситуаціях. Якщо вона постійно називає інших брехливими, пліткарями або негідниками, будьте обережні - колись вона говоритиме про вас так само.

 

9. Як справляється з невдачами

Багато про що говорять реакції на особисті невдачі та втрати. Дехто гідно приймає поразку, навчається на власних помилках і рухається далі. Інші можуть відгаркуватися, звинувачувати всіх довкола та таїти на весь світ образу.

 

«Успіх не остаточний, невдача не фатальна: головне - мужність продовжувати», - Вінстон Черчілль.

 

10. Як реагує на ваш успіх та ваші хороші новини

Зауважте, як людина реагує на ваш успіх. Справжні друзі будуть щиро радіти вашим досягненням, тоді як дехто може лише вдавати радість, але потай заздрити та принижувати ваші досягнення.

 

Щирі друзі переживають ваш успіх без заздрощів.

 

Спостерігаючи за тим, як хтось поводиться у таких ситуаціях, ви можете глибше зрозуміти його справжню природу, що допоможе вам вирішити, кому довіряти й з ким триматися поряд. Це розуміння дозволить вам мудро обирати коло спілкування, уникаючи нездорових розчарувань.

 

Що ви думаєте з цього приводу? Згодні? Що б ви додали ще? Діліться у коментарях!