Збережи собі ці 10 порад - вони врятують твої нерви


1. Полюби ближнього свого - це означає - дай спокій ближньому своєму!

 

У сучасному світі, де люди безперервно перебувають у контакті один з одним, дуже важливо вміти дотримуватися дистанції та не нав'язувати свою думку довколишнім. Іноді найкращим способом проявити любов до людини - це просто дати їй спокій, тобто прийняти її такою, яка вона є. Це не означає, що ми маємо бути байдужими до проблем чи потреб ближніх. Ми маємо бути готовими допомогти їм, якщо вони попросять про це. Але ми не маємо права втручатися в їхнє життя без їхньої згоди.

 

Повага до кордонів ближнього є ознакою зрілості та мудрості. Вона дозволяє нам будувати здорові та гармонійні стосунки з іншими людьми. Коли ми залишаємо довколишніх у спокої, то даємо їм можливість бути собою. Ми дозволяємо їм приймати власні рішення та навчатися на власних помилках. Ми даємо їм можливість рости та розвиватися як особистість.

 

2. Незріла людина намагається керувати іншими людьми, зріла - керує собою.

 

Незрілість і зрілість - це два протилежні стани, які характеризують рівень розвитку людини. Незріла людина відрізняється егоцентризмом, імпульсивністю та нездатністю контролювати свої емоції. Вона схильна звинувачувати інших у своїх проблемах та намагається керувати ними, щоб досягти бажаного. Зріла людина, навпаки, усвідомлює власні недоліки та працює над ними. Вона контролює свої емоції та бере на себе відповідальність за свої дії. Вона поважає довколишніх та не намагається ними керувати. Зріла людина розуміє, що кожен має право на власну думку та власний вибір. Зріла людина поважає інших та не прагне нав'язувати їм свої бажання чи думки. Вона також усвідомлює, що вона не може контролювати інших людей, і тому не витрачає ні час, ні енергію на спроби це зробити.

 

3. Коли сердишся на свою дитину, поміркуй, чи не маєш часом ти цих якостей, адже це твоя дитина.

 

Коли ми сваримо свою дитину, важливо пам'ятати, що вона - це частина нас, наше відображення. І якщо нас не влаштовують якісь її риси характеру чи якості, то варто замислитись, чи немає цього у нас самих. Адже діти часто копіюють поведінку своїх батьків, і якщо ми хочемо, щоб дитина була іншою, то варто почати з себе.

 

4. Щаслива людина - це більмо на оці невротичного суспільства.

 

У суспільстві, яке характеризується постійними неврозами (психічними чи емоційними розладами), щастя може сприйматися як ненормальне і навіть вибивати з колії. У хворому суспільстві цінуються страждання. Це пов’язано з тим, що позитивний світогляд і оптимізм окремої людини може викликати роздратування та заздрість в тих, хто відчуває труднощі. Щасливі люди часто сприймаються як наївні, їх часто звинувачують у тому, що вони не бачать реальності життя. Щасливі люди також можуть бути мішенню для критики та нападок з боку тих, хто заздрить їхньому щастю. Тому ми так любимо прислів'я «Щастя любить тишу…»

 

5. Людині, яка має мету, ніколи не буває нудно.

 

Мета дає людині сенс життя, мотивацію, енергію, вона робить її життя цікавим та насиченим. Людина розуміє, навіщо вона прокидається вранці. Мета допомагає людині організувати своє життя, не витрачати час на дрібниці та зосередитися на тому, що справді важливо.

 

Крім того, мета дає можливість розвиватися та спілкуватися з іншими людьми. Коли людина прагне до своєї мети, вона постійно вчиться чогось нового. Вона розвиває свої навички та вміння, стає більш компетентною та впевненою у собі.

 

6. Не скаржся. Але якщо дуже  вже хочеться, то виклади свої скарги на аркуші паперу.

 

У житті кожної людини бувають моменти, коли хочеться поскаржитися на щось чи на когось. Це природна реакція на стрес, розчарування чи несправедливість. Однак важливо розуміти, що скарги не завжди приносять користь. Щобільше, вони можуть навіть погіршити ситуацію.

 

Одна з причин, чому скарги є неефективними, полягає в тому, що вони зосереджені на проблемі, а не на її вирішенні. Коли людина скаржиться, вона зазвичай описує ситуацію в негативному світлі та перераховує все те, що їй не подобається. Однак це не допомагає знайти вихід із ситуації. Навпаки, це лише посилює почуття безпорадності та безнадійності.

 

Крім того, скарги на свого начальника, чоловіка, колегу, друга чи члена сім'ї можуть призвести до конфліктів та зіпсованих взаємин.

 

Тому, якщо відчуваєш, що дуже хочеться поскаржитися - скаржся аркушу паперу. Це допоможе виплеснути емоції, не завдаючи шкоди ні собі, ні іншим.

 

7. Не май справи з тим, кому не довіряєш.

 

Довіра є основою будь-яких здорових стосунків, чи то дружби, чи кохання, чи ділового партнерства. Без довіри неможливо побудувати міцний та довговічний зв'язок з іншою людиною.

 

Деякі люди вважають, що можна жити з людиною, якій не довіряєш, якщо вона має інші позитивні якості. Наприклад, вона може бути розумною, красивою, успішною чи багатою. Однак, це велика помилка. Довіра важливіша за будь-які інші якості. Без довіри неможливо побудувати по-справжньому близькі та гармонійні стосунки.

 

8. Людині складно збагнути, що таке добре, а що таке погано. Нам, краще знати, що нас влаштовує, а що - ні.

 

У кожної людини власне уявлення про добро і зло. Наше сприйняття добра і зла формується під впливом багатьох факторів, включаючи культуру, виховання, особистий досвід та переконання. Те, що вважається добрим для однієї людини, може вважатися поганим для іншої. Крім того, уявлення про добро і зло можуть змінюватися з часом.

 

Люди здатні розрізняти добро і зло на основі власного досвіду, інтуїції та моральних принципів. Але ми можемо робити вибір, виходячи з того, що вважаємо правильним чи неправильним, навіть якщо ми не можемо дати абсолютного визначення добра і зла.

 

9. Поводься вдома як у гостях, спілкуйся з чоловіком/дружиною як з нареченим/нареченою, з підлеглим - як з начальником, з учнем - як з учителем.

 

Стався до різних людей у житті з повагою та увагою. Люди мають підтримувати рівень належного спілкування у різних взаєминах навіть у звичній обстановці власного будинку, ставлячись до членів сім'ї з такою самою повагою та добротою, з якими вони б ставилися б до найбажаніших гостей.

 

10. Шлях до серця свині лежить через шлунок, а ось шлях до серця чоловіка лежить через голову.

 

Здорові стосунки між людьми передбачають більше, ніж просто задоволення фізичних потреб. Успішні взаємини вимагають інтелектуального та емоційного зв'язку між партнерами. Вміння знаходити компроміси, підтримувати одне одного та розділяти інтереси є ключем до створення глибоких та міцних стосунків, де кожен з партнерів відчуває розуміння та підтримку у всіх аспектах життя.

Популярні дописи з цього блогу

Токсична дружба: 10 сигналів, що ваша подруга - зовсім не подруга

15 ознак заздрісних людей: як їх розпізнати та не дозволити псувати вам життя

Якщо тобі важко - значить ти живеш неправильно: 10 сигналів для змін

Гороскоп на тиждень з 17 по 23 лютого 2025 року

Жінка-аб'юзер: 13 видів психологічних маніпуляцій

9 секретів, які не дадуть іншим людям тобою маніпулювати