Пригнічені переживання: 5 емоцій, які «застрягають» у нашому тілі
Нас з дитинства вчать не репетувати, не стрибати від радості, не сміятися надто голосно, не плакати через образу…
Але ми так і не «навчилися» змушувати наші емоції зникати. Вони залилися й мстять нашому тілу за те, що ми їх пригнічуємо.
Рекомендую прочитати:
Як ми втрачаємо силу: 13 факторів витоку енергії
Про які саме емоції йдеться? Як спроба їх заглушити впливає на наше здоров'я та зовнішній вигляд?
Пригнічені переживання: 5 емоцій, які «застрягають» у нашому тілі
1. Гнів
У суспільстві прояв гніву вважається ознакою поганого виховання. З цієї причини, а також щоб уникнути негативних наслідків - наприклад, непорозумінь в сім'ї, сварок - багато хто пригнічує в собі злість й невдоволення.
Позбавляючи себе можливості висловитись, ми вводимо емоцію всередину. Потім затискаються м'язи щелепи, яким мозок наказує стежити, щоб у запалі не вирвалося зайве слово. Якщо ж звичка пригнічувати гнів виробилася у нас ще в дитинстві, то тіло автоматично реагуватиме навіть на найменше невдоволення - і на нашому обличчі будуть «грати вилиці».
2. Лють
Коли гніву накопичується надто багато, він трансформується в лють. Насправді ця емоція є неабиякою рушійною силою, якщо її використовувати в правильному напрямку. А ось її пригнічення ні до чого доброго не приведе.
Насамперед це позначається на сідничних м'язах. Вони доволі сильні та задіюють ноги - фундамент людського тіла. Пригнічена емоція провокує біль у попереку та відчуття слабкості в ногах - так вона змушує нас сісти, щоб ми стрималися від активних дій.
3. Любов
Відчуваючи любов, людина прагне обійняти об'єкт прихильності, доторкнутися до нього, пригорнутися або захистити його. І головний інструмент тут - руки. Вважається, що саме руки, кисті, пальці - джерело балансу, можливості віддавати та приймати.
На жаль, ми часто стримуємо прояв власних романтичних почуттів навіть до близьких. Через це у нас може виробитись захисний рефлекс, несвідома реакція відносно довколишніх - ми відмежовуємося від людей, зокрема, за допомогою рук. Ніби говоримо «не чіпай мене».
4. Страх
Страх люди зазвичай переживають набагато частіше, ніж радість чи кохання. Він ховається у кількох місцях у тілі, але найбільш уразлива до нього наша шия. Що і не дивно, адже перша реакція тіла на страх - бажання стиснутися й втягнути голову в плечі.
Багато хто з тих, хто відчув сильний страх ще в ранньому дитинстві, залишаються жити з цим відчуттям й надалі. М'язи шиї у таких людей спазмовані та вкорочені. Заблокований у тілі страх також може заважати нашому саморозвитку, кар'єрному зростанню та успіхам у соціумі.
5. Образа
Вираз «ніж у спину» добре характеризує почуття гострої образи від зради. Цю емоцію поглинають саме м'язи верхньої частини спини - виникає біль та відчуття холоду між лопатками.
Але це не означає, що нижня частина спини не страждає зовсім. Поперек бере на себе всі емоції, пов'язані з непосильною ношею, вимушеними зобов'язаннями, відчайдушною самопожертвою, образою на життя та долю. І через цю напругу у нас виникають болі, псується постава.
Рекомендую прочитати:
Психосоматика: вплив емоцій на здоров'я
Будь-які м'язові затискачі приносять відчутний дискомфорт, відчуття перенапруги та скованості.
Позбувшись зайвих блоків, ми можемо навчитися не стримувати почуття, а спрямовувати у творче річище. Адже емоції мають величезний потенціал. Якщо їх не гасити у своєму тілі, то гармонія у почуттях та діях допоможе змінити наше життя на краще.