Як зберігати спокій у кризовій ситуації? 7 корисних порад
Якщо ви перебуваєте у безпечному, або відносно безпечному місці, але постійно
відчуваєте страх, паніку та інші почуття, які заважають вам жити, продовжуйте читати
цю статтю.
Війна принесла в наші життя втрати, невизначеність,
активізувала страх та тривогу.
Як за таких умов зберігати спокій? Як не переживати про своє майбутнє? Як не боятися?
Пропоную вам 7 корисних рекомендацій, які допоможуть зберігати спокій у кризових ситуаціях:
1. Дотримуйтесь ментальної гігієни!
Ще під час пандемії коронавірусу почали багато говорили про те, що треба мити руки, але мало про те, що в чистоті треба тримати й мізки. Нав'язливі думки - це свого роду «інфекція». Вони позбавляють душевного спокою, підвищують рівень стресу та перевантажують. Вони допомагають? Ні. Дуже допомагає критичне мислення, здоровий глузд, зосередженість та дії у сфері вашого впливу.
Тож, відпишіться в інтернеті від усіх каналів та сторінок, які викликають у вас страх, жах та надмірні переживання. Припиніть спілкуватися з тими, хто сіє довкола вас паніку. Надавайте перевагу офіційним джерелам інформації.
2. Обмежте кількість повідомлень!
Рівень стресу, який створюється ЗМІ, величезний. Не треба оновлювати стрічки новин кожні 5 хвилин. Для вашого здоров'я та спокою буде краще, якщо ви займетесь чимось корисним, а новини та інформацію перевірятимете один або два рази на день. Також, не варто цього робити перед сном.
3. Займіться чимось корисним!
Найгірше, що ви можете зробити, коли перебуваєте в стані стресу та напруги, - це сидіти склавши руки й розмірковувати. Якщо ви займете чимось свої руки, думки в голові перестануть бути нав'язливими, й ви почуватиметеся краще.
Зовсім необов'язково займатись чимось глобальним. Зваріть суп. Зробіть салат. Приберіть на балконі. Помийте одне вікно. Прочитайте кілька сторінок книги. Посадіть рослини. Наведіть лад в одній шафі. Приділіть 10 хвилин на фізичні вправи. Пропоную прочитати: як виконувати домашні справи під час стресу.
Найчастіше в умовах стресу у нас виникають проблеми з мобілізацією, тому корисно робити більше дрібних справ. Щоб відволіктися від турбот всього на 5-10 хвилин. Дійте!
4. Не сперечайтеся та не витрачайте час на те, щоб довести всім свою думку!
Ми витрачаємо купу сил на коментарі в Інтернеті, обговорення, образи, вмовляння, суперечки. Щоб що? Світ не рухне, якщо ви відмовитеся від безглуздих дискусій.
«Ви не можете вгамувати буревій, тому припиніть це робити. Що ви можете зробити, то це змусити себе замовкнути. Буревій все одно мине».
5. Намагайтеся розслабитися, зробіть кілька вправ!
Жодних особливих навичок не потрібно. Також не треба витрачати на це години. Почніть з 5 хвилин. В Інтернеті можна знайти безліч коротких відео, які допоможуть вам зробити кілька послідовних вправ.
Для людини, якій важко зупинити вир своїх думок, рух - чудове рішення. Не кожен може контролювати свої думки, але кожен може ходити, бігати чи виконувати послідовність простих рухів руками та ногами. Також корисно займатися дрібною моторикою. Ви можете підібрати те заняття, яке вам до душі (в'язання, вишивання, пазли, ліплення, бісер та ін.).
6. Дозвольте собі невеличкі задоволення!
За складних обставин треба подбати про себе. Якщо є можливість, то дозвольте собі якусь приємність. Насолодіться нею по-справжньому, замість того, щоб звинувачувати себе за те, що піддалися слабкості. Та й до того ж задоволення можуть бути дуже корисними. Наприклад, прийміть теплу ванну, подивіться хороший фільм, почитайте книгу...
7. Висипайтеся!
Багато людей зараз взагалі не висипаються. Турбота про гігієну сну допоможе вам пережити багато життєвих негараздів та проблем. Фіксована година сну дуже важлива, наприклад, намагайтеся лягати спати о 10 годині вечора. Це допоможе вам залишатися спокійнішими та здоровшими.
***
Безперечно, під час війни неможливо повністю перестати думати про неї. Але треба робити для себе якнайбільше корисного.
Пам'ятайте, що ваші переживання й негативні думки ніяк не зможуть змінити ситуацію, що склалася.
Корисна порада: запишіть у блокнот ваші страхи, те про що ви переживаєте найбільше. А потім допишіть до кожної ситуації три можливі розв'язання проблеми. Так ви зможете зрозуміти, як вам треба буде діяти, якщо станеться те, чого ви дуже боїтеся.
А які способи допомагають вам заспокоїти свій розум? Будь ласка, поділіться у коментарях.