Візуалізація бажань: як змусити мрії збуватися
Ці книги допоможуть вам краще розібратися у суті методу.
Мріяти не шкідливо, головне - робити це правильно. Лише в цьому випадку ваші бажання мають шанси втілитись у реальність.
Підготовка
Перед початком процесу візуалізації спочатку треба повністю розслабитися і вивести свідомість на альфа-рівень - стан, у якому уповільнюється електрична активність нейронів мозку. Тоді ефект буде в десятки разів сильнішим, ніж якщо ви почнете роботу у звичному для нас з вами божевільному бета-стані.
Годиться будь-який спосіб релаксації: йога, мантри, дихальні вправи.
Роберт Стоун, наприклад, рекомендує просто повільно рахувати від десяти до нуля. При цьому можна сидіти чи лежати, головне - рівно тримати спину.
Усі «наставники» рекомендують обирати цілі, які можуть реалізуватись у найближчому майбутньому. Так, авторка книги «Творча візуалізація» Шакті Гавейн радить письмово зафіксувати цілі на п'ять років вперед, потім на рік, на місяць і на тиждень. Планування - і в бізнесі, і в особистих справах - взагалі має увійти до звички - ви маєте знати, чого ви хочете.
Коли ви повністю розслабитеся, починайте уявляти точно те, що ви хочете.
Можна почати з чогось простого (допустимо, улюблена страва та її смак) - подумки розглянути її якнайуважніше.
Можливо, вам захочеться уявити щось інше - краєвид, знайому людину чи цілу ситуацію. Головне - весь цей процес має бути для вас дуже приємним.
Ви особисто обов'язково маєте бути присутніми в цих картинах - мати уявний предмет, бути учасником подій. Тримати картинку в умі можна стільки, скільки захочеться, але завершувати процес потрібно позитивною установкою типу (« «Немає нічого прекраснішого, ніж відпочинок біля моря» або «У мене чудові стосунки з цією людиною»).
Рекомендую прочитати:
Що таке афірмації та як вони можуть змінити ваше життя
Робота
Найважливіше у візуалізації - процес. Дійте за таким планом.
Крок перший. Увійшовши в медитативний стан, намалюйте у думках картину: уявіть потрібний вам предмет чи ситуацію з максимальною кількістю подробиць та деталей. Включіть у композицію себе й намагайтеся думати про бажане як про те, що вже відбулося.
Крок другий. Зосереджуйтеся на цій картині якомога частіше - кілька разів (скільки завгодно) на день.
Крок третій. Надайте їй позитивну енергію. Повторюйте про себе та вголос, співайте, записуйте та замальовуйте позитивні установки. Їх можна десь вичитати чи придумати самостійно. Наприклад, «У мене є великий будинок біля моря, і я із задоволенням приймаю в ньому гостей».
Рекомендую прочитати:
25 афірмацій для залучення удачі, щастя та любові
Покращення
Фахівці з розвитку особистості радять мислити позитивно, щодня дякувати Всесвіту, уникати товариства негативно налаштованих людей.
У тих, хто практикує візуалізацію є власні техніки швидшого досягнення своїх цілей.
Дошка візуалізації. Зробіть колаж з картинок та слів, щоб зосередитися на цілях. Композиція має викликати сильні позитивні емоції. У центрі - ваше зображення або щось, що символізує вашу мету. Дошка має стояти на видному місці. Ви можете доповнювати її, а після досягнення або перегляду цілей замінити на нову.
Не соромтеся використовувати символи нескінченності: сонце, що сяє, хрест, мандалу, лотос...
Можна також використовувати кольори: якщо ваша мета пов'язана з грошима - зелений, якщо вона лежить у духовній сфері - синій, якщо мова про почуття - рожевий чи червоний.
Шакті Гавейн пропонує вести журнал подяк, записувати щодня свої перемоги, різноманітні ритуали та вправи.
Для найпотаємніших бажань і надій (таких, як мрія про сім'ю чи народження дитини) підійде «рожева куля». Робиться це так: чітка картинка подумки огортається рожевою кулею, яку ви відпускаєте у Всесвіт - для збирання енергії, необхідної для її прояву.
Вправа Стоуна. (вона, зокрема, дуже покращує стосунки з колегами чи начальством).
Увійдіть у медитативний стан та уявіть вашого недоброзичливця. Тепер уявляйте довкола себе ауру світла, доки не відчуєте тепло. Хай вона охопить і іншу людину. Подумки скажіть: «Твоє ставлення до мене не моя проблема. Чому б тобі не змінити його? Уявіть, що ви тиснете один одному руки або обіймаєтеся.
Свист Річарда Бендлера. Якщо ви хочете змінити щось у своїй поведінці, можна спробувати техніку Річарда Бендлера, одного із творців нейролінгвістичного програмування. Ваше завдання - створити й втримати в голові дві картинки: ту, яку ви хочете змінити, і ту, яка робить вас щасливою. Потім помістіть кожну в окрему рамку. Спочатку «зменште» приємну картинку та відкладіть її убік. «Збільште» картинку, яку ви хочете змінити, а потім все навпаки. Намагайтеся почути звук під час зміни розмірів картинок і їхнього переміщення, хай це буде свист.