Обережно! 5 тривожних сигналів, що ви спілкуєтесь з нарцисом
Більшість із нас схильна думати, що нарциси - це просто закохані в себе особи, з надмірно роздутим его. Але ніщо не може бути далі від істини, аніж подібне переконання.
Рекомендую прочитати:
Хто такі нарциси насправді та на що вони здатні?
Багато хто навіть не уявляє, що має справу з людьми, які, не відчуваючи жодних докорів совісті чи вини за власні вчинки, роблять все можливе для задоволення своїх бажань чи потреб, абсолютно не замислюючись, як їхні вчинки впливають на інших.
Існує 5 основних сигналів, які свідчать про ознаки нарцисичного розладу особистості.
1.
Емоційна нестабільність
Попри поширену думку про поглиненість нарциса собою коханим, в реальності його маска самовдоволення може виявитися доволі крихкою. Річ у тім, що насправді такі люди не впевнені в собі та гостро реагують на тригери, які більшість дорослих осіб просто ігнорують. Вони вкрай чутливі, тому, як правило, гнів та лють нарциса - це реакція на загрозу для його тендітної самооцінки (цей тип загрози також відомий як «нарцисична травма»).
Якщо нарцис не отримує достатньо уваги, він може створити проблемну ситуацію або демонстративно ображатися, але лише для того, щоб пізніше звинуватити байдужості та привернути до себе увагу.
2.
«Мені всі винні» та інші надмірні претензії
Якщо спілкуєтеся з нарцисом, то швидше за все вже помітили його необґрунтовану вимогливість. Вони переконані, що їм «усі винні», але потреби інших рідко беруться до уваги. Самолюбування - частина внутрішнього стану нарциса, він вірить, що заслужив особливого ставлення та преференцій. Тому без вагань порушує кордони інших, часом прикриваючись маскою лестощів й удаваної турботи.
В основі майже будь-якого проєкту нарциса - бажання отримати найкращу частину. І навіть якщо хтось при цьому може постраждати, його це не цікавить. Вимогливість нарциса широко поширюється на його життя - він глухий до ваших турбот у повсякденному житті, його цікавлять виключно власні справи.
Рекомендую прочитати:
3.
Манера сперечатися, як у п'ятирічної дитини
Один із правильних способів визначити нарцисичний розлад у людини - спостерігати за її манерою вести дискусію. Можна зауважити, що захисні механізми нарцисів варіюються від витончених маніпуляцій до безцеремонного порушення встановлених рамок поведінки.
«Ви не дали мені договорити», «Тільки тому, що я не сказав, що ви хотіли почути», «Ви - єдина людина, з якою у мене виникають проблеми».
Під час дискусії ви можете відчути тривогу і навіть почати сумніватися, чи не божеволієте. Може здатися, що вас дурять, постійно заперечуючи елементарні поняття, або що ви сперечаєтеся з сердитою п'ятирічною дитиною, яка не бажає дотримуватися основної теми.
4.
Патологічна брехня
Нарцис старанно формує світ власного самообману, і брехня - частина його особистості. Ймовірно, він із самого початку буде хвалитися вигаданими досягненнями в минулому, скаржитися на тих, хто у стосунках з ним чинив погано (зазвичай це груба проєкція та спотворення поведінки та вчинків самого нарциса).
Вони самі вірять у власну брехню і доволі часто виявляються переконливими, привертаючи до себе чимало довірливих простаків. Зріла доросла людина не може собі уявити, чому інша доросла людина говорить жахливі речі про когось, коли насправді це не так. Особливо коли людина каже це, дивлячись вам у вічі.
5.
Звичка звинувачувати у своїх проблемах інших
Тактика проєктування, можливо, одна з найруйнівніших в арсеналі нарцисів. Вони запросто звинуватять вас у тому, що роблять самі. На вас образяться, якщо ви зробите певний вчинок, і так само образяться, якщо ви його не зробите. Нічого з того, що ви робите, ніколи не буде достатньо добре. Ваші дії для них - особиста кривда або навіть пряма атака. І вони твердо стоятимуть на тому, що саме це є причиною проблем у ваших стосунках.
Рекомендую прочитати:
Нарцисизм чи здорова любов до себе: як відрізнити одне від одного?