Наука чи магія: що таке карти Таро і чому вони такі популярні?

Що таке карти Таро і чому вони такі популярні

Практично кожен з нас чув про карти Таро. Це красиві карти з чарівною, містичною символікою. На них ворожать, роблять розклади, складають гороскопи, і навіть - добре заробляють.

 

То звідки ж взялися ці загадкові карти, в чому їхня особливість та чим тарологи відрізняються від ворожок?

 

Сучасне суспільство знає Таро як «гадальні» карти. Напевно, багато хто з вас, гортаючи стрічку в соцмережах, не раз натикався на трансляції з так званими розкладами.

 

Рекомендую прочитати:

Короткий тест, який розповість про вас все

 

Розкладом називають спосіб викладання карт у певному порядку та за певною схемою, в якій кожна позиція має своє значення.

 

Як стверджують тарологи (так себе називають люди, які роблять ці розклади), карти можуть дати людині докладний розбір ситуації, яка її цікавить (у коханні, в роботі, у фінансах, дружбі й т.д.).

 

Особливість карт Таро в тому, що їхня магія доступна не лише «просвітленим», а й абсолютно будь-якій людині.

 

Рекомендую прочитати:

Магія чисел: про що говорить ваша дата народження

 

Так-так, вважається, що використовувати ці карти може будь-хто, хто ставиться до них з повагою та вірить у їхню магію.

 

За останні кілька років ворожіння на Таро перетворилося на справжню науку.

 

Видаються книги з інтерпретацією карткових розкладів, відкриваються курси для навчання тарологів, виходять різноманітні варіанти авторських карт зі своїм особливим змістом.

 

То з чого все почалося?

 

За найскромнішими підрахунками картам Таро вже понад п'ятсот років. Відомо, що Таро з'явилися в Європі в 1379 як гральні карти, а ось історія їх походження досі залишається загадкою, покритою міфами й легендами.

 

Найбільшого поширення набула версія про те, що батьківщиною карт Таро є Стародавній Єгипет: нібито древні жерці зашифрували в них цінні знання, щоб передати їх майбутнім цивілізаціям через азартну гру. Ймовірно, ця версія набула великої популярності через те, що в Європі XVIII століття тема Стародавнього Єгипту була на піку моди. Розповсюджувачами подібних гадальних практик вважалися цигани, яких у середньовічні часи вважали потомками єгиптян (насправді цигани є вихідцями з Індії, а тому жодних офіційних підтверджень ця версія немає).

 

Історичні документи свідчать, що про відомі нині карти Таро почали говорити у другій половині XV століття в Італії. Саме слово Таро походить від італійського Tarocci, ним і називали версії таких колод. Вони використовувалися там як звичайна карткова гра. У літописах того часу зустрічається багато згадок про розписані карти вручну, які робилися художниками на замовлення для багатих аристократів. Символіку колод вигадували самі замовники: найчастіше на них зображали біблійні сюжети, сюжети античної літератури, людські вади та чесноти. Вважається, що найстаріша колода Таро з нині знайомими нам образами була винайдена італійським герцогом Вісконті-Сфорцом.

 

У колоді Вісконті-Сфорца зустрічалися символи, які сягнули наших днів. Наприклад, карти Стійкості, Сили або Милосердя означали людську гідність, а карта Самітника символізувала час. Туди ж можна віднести й знайомі нам у сучасних колодах карти Чарівника, Імператриці, Смерті, Колісниці, Повішаного та багато інших карт, трактування яких згодом змінилося. Саме в цій колоді з'явилися розбіжності: вони поділялися на молодші та старші аркани.

 

Слово «аркан» перекладається як «таємниця» або «приховане». Молодші аркани - це звичайні гральні карти, а старші - це карти, які ніби домінують над іншими й наповнені символізмом. Саме ця колода посприяла тому, що карти від звичайної гри перейшли до своєї окультної значущості.

 

А стався цей перехід у Франції в XVIII столітті завдяки масону Антуану Кур де Жебелену, який поєднував захоплення окультизмом із природничими науками.

 

Саме в цей період Європу охопила так звана єгиптоманія. У своїх навчаннях Де Жебелен писав, що Таро - це книга Стародавнього Єгипту, в якій зашифрована мудрість цієї цивілізації, пізнати яку зможуть лише найдостойніші. У цій же книзі він дав своє тлумачення багатьом картам. Суспільство охоче підхопило цю ідею і вже через кілька років у світ вийшов перший посібник з ворожіння на картах Таро, написаний французьким окультистом Жаном-Батистом Альетте (під псевдонімом Еттейлла). Саме Еттейла створив першу колоду Таро, призначену для ворожіння.

 

Рекомендую прочитати:

Нумерологія: магія дати народження

 

Звістка про магічні карти розлетілася швидко, по всій Європі організовувалися таємні ордени та громади, де практикувалися магічні ритуали.

 

Сучасні карти зазнали безліч змін, але основний посил залишився незмінним:

 

Таро - це інструмент, який допомагає людині поглянути на своє життя з боку і зробити відповідні висновки, щоб покращити його.

 

Чим відрізняється Таро від ворожіння?

 

Ось що про це говорять самі тарологи.

 

У чому секрет популярності Таро?

По-перше, як вже зазначалося, щоб робити розклади Таро не треба мати якийсь особливий дар, бути спадковим екстрасенсом чи ворожкою. Треба лише вміти аналізувати символи (цьому можна навчитися).

 

По-друге, тарологи використовують у своїй роботі логіку та раціональне мислення, вони не передбачають майбутнє, а працюють із сьогоденням, трактуючи та інтерпретуючи карти, спрямовуючи людину, допомагаючи їй у прийнятті складного рішення.

 

Про те, чому ці карти набули такої популярності в наш час, можна зробити кілька припущень. Історично склалося, що у складні періоди люди зверталися до ірраціонального.

 

Зараз, у період війни та кризи, кожен знаходить власний спосіб заспокоєння, а Таро є дуже доступним способом.

 

Тобто це можна назвати своєрідною альтернативою психотерапії: поставити собі питання, розібратися в наявному порядку речей, поміркувати, що не так, що не влаштовує.

 

Між іншим, сьогодні до карт Таро вдаються навіть кваліфіковані психологи, щоб достукатися до підсвідомості людини. Їх застосовують, наприклад, у гештальт-терапії. Карти дуже яскраві, барвисті та деталізовані, людина починає вдивлятися в образи й сама вибудовує асоціації зі своїм життям, починає розповідати про те, що насправді її непокоїть, чим спрощує роботу фахівця.

 

Для інших, таро це, спосіб заробити гроші. Тарологія - задоволення дуже доступне. Такий бізнес легко поширити за допомогою соціальних мереж, реклами, йому легко навчитися та навчити іншого, до того ж він не вимагає особливих капіталовкладень, а дохід приносить, як з'ясувалося, непоганий.

 

Чи можна навчитися мистецтва Таро самостійно?

 

Якщо інтерес до цих магічних карт наздогнав і вас, першим постане питання - з чого ж почати? На старті треба визначитися, для чого саме вам потрібні карти та обрати відповідну колоду.

 

На сьогодні варіантів безліч, але є так звана класика, яку радять новачкам.

 

Якщо ви хочете купити Таро для ворожіння, розгляньте колоди Райдера-Уейта, Вірта, Таро Кроулі або Марсельське Таро. Їхня символічна система зрозуміла й інформативна, а тлумачення не важко знайти в інтернеті.

 

А якщо потрібні карти для духовних практик, можна придбати Таро стихій чи Ошо - їхня приємна символіка дозволяє розслабитися, помедитувати та зазирнути всередину себе.

 

Рекомендую прочитати:

Калькулятор удачі: як вирахувати «щасливі дні» та помічати знаки долі у числах

 

До речі, навіть саме вивчення значень та символів карт може виявитися дуже захопливим процесом, який занурить вас у нумерологію, астрономію, філософію, літературу та історію.

 

Кажуть, що карти Таро сприяють розвитку внутрішньої інтуїції, яка закладена у кожній людині. Для когось це просто привід побути наодинці із собою, поставити собі сміливі питання, поміркувати, а для когось - привід провести час із друзями чи близькими за незвичним заняттям.

 

Попри  глибоку, давню філософію карт Таро, не треба сприймати їх як чітку вказівку до дії, адже ваше життя та майбутнє винятково у ваших руках.

Популярні дописи з цього блогу

Гороскоп на тиждень (25 листопада - 1 грудня): внутрішня гармонія та сила у ваших руках

Як зберігати спокій у кризовій ситуації? 7 корисних порад

Де шукати підтримку зараз? Оберіть свою карту

Найкращі статті блогу

ТУТ