Роби, що хочеш, і не питай дозволу: 11 правил для тих, хто цінує себе




Скільки разів ти стримувала себе, боялася комусь не сподобатися, шукала схвалення або виправдовувалася за власні рішення? У світі, де всі знають, як тобі жити, важливо навчитись однієї простої істини: ніхто не має права диктувати тобі, що робити.

 

Ці 11 правил - для тих, хто хоче перестати озиратися на чужу думку, навчитися цінувати себе і жити так, як потрібно саме їм. Бо врешті-решт, ніхто не розкаже тобі, як жити правильно. Але є кілька порад, які завжди будуть актуальними.

 

1.

Якщо людина дорікнула тобі у невдячності, з'ясуй, скільки коштує її послуга, розрахуйся й більше не май з нею жодних справ.

 

Вдячність має бути добровільною та виявлятися від щирого серця. Якщо вона перетворюється на повинність чи зобов'язання, це спотворює природу стосунків та призводить до їх руйнування.

 

Докори у невдячності переважно є маніпуляцією та способом контролю, і це важливо розуміти. Припинивши стосунки з такими людьми, ти виявиш самоповагу, позначиш свої кордони та зробиш крок до здорових стосунків.

 

Звісно, у реальному житті завжди треба враховувати контекст та особисті обставини. Але ніколи не дозволяй маніпулювати собою за допомогою звинувачень у невдячності. Розберися в ситуації та виріши, чи варто продовжувати такі стосунки. (Рекомендую прочитати: Як зрозуміти, що тебе використовують? 12 основних ознак).

 

2.

З вовками жити - по вовчому вити. Але вовком для цього ставати необов'язково.

 

Перебуваючи у певному оточенні, варто адаптуватися до його правил та норм, бо, як відомо «у чужий монастир зі своїм статутом не лізуть».

 

Однак, при цьому не обов'язково змінювати свою сутність чи вдавати з себе когось іншого.

Завжди треба зберігати свою індивідуальність.

 

3.

Не бійся помилятися: помилки - це досвід.

 

Помилки та невдачі - це неодмінна умова шляху до успіху. Вони вчать нас, змушують переглядати свої дії та знаходити нові рішення. Досвід, набутий внаслідок невдач, може бути набагато ціннішим, ніж той, що отримано через успіх. Перевірено на власному досвіді).

 

4.

Шукай правильний шлях, а не прямий, бо не завжди правильний шлях - прямий.

 

У житті часто буває так, що найпростіші та найочевидніші рішення не завжди є правильними. Іноді доводиться шукати обхідні шляхи, які можуть часто виявляються правильнішими та надійнішими. Головне - це прагнути до справедливості, а не до легких рішень та швидких результатів.

 

5.

Не шукай цікавих людей, а будь такою людиною.

 

Часто чую від молодих жінок, що дуже важливо в житті знайти собі пару. Але насправді набагато важливіше знайти себе. І тоді ти вже будеш обирати, а не шукати.

 

Замість того, щоб витрачати свою енергію на пошуки партнера, краще працювати над собою і ставати такою особистістю, яка буде приваблива для інших за замовчуванням. Тоді вибір партнера стане природним процесом, а не складним завданням.

 

6.

Здатність любити та добре переносити самотність - показник духовної та емоційної зрілості. Все найкраще ми робимо, коли перебуваємо на самоті.

 

Духовна та емоційна зрілість проявляється у вмінні бути щасливими як на самоті, так і у стосунках. Лише пізнавши самотність, людина здатна оцінити та любити інших без співзалежності. І, до речі, часто саме на самоті приходять найкращі ідеї та рішення, бо є час познайомитися із собою.

 

7.

Якщо людина зробила тобі гидоту, а ти це стерпіла, то вона продовжуватиме робити те саме. Ніколи такого не пробачай, а якщо пробачили, то знай, що ти дала привід для того, щоб з тобою вчиняли так надалі.

 

Необхідно вміти захищати свої кордони та інтереси. Толерантність до несправедливості чи неприйнятної поведінки породжує повторення таких дій. Якщо кривдник не проявляє розуміння та не змінює поведінку, то пробачення може лише посилити проблему. (Рекомендую прочитати: Особисті кордони: що це таке? Як зрозуміти, що вони порушені?)

 

8.

Роби, що хочеш, і не питай дозволів. Раптом відмовлять.

 

Іноді краще діяти на власний розсуд, ніж шукати схвалення, яке можуть і не дати. Це не заклик до нерозсудливості, а до впевненості у своїх силах та рішучості у діях.

 

9.

Є багато причин, які перешкоджають щастю, але три з них основні - страх, заздрість і почуття провини. І всі вони в самій людині.

 

Внутрішні бар'єри, такі як страх, заздрість та почуття провини, є основними перешкодами на шляху до щастя. Вони народжуються всередині нас і долаються також всередині нас, через роботу над собою, розвиток та зміну мислення.

 

10.

Якщо розумний сказав - то треба погодитися, якщо дурний - то тим більше треба погоджуватися. Розумного ще можна якось переконати, а дурня - ніколи.

 

Сперечатися з дурною людиною безглуздо, оскільки її думка не піддається логіці та аргументам. З розумною людиною можна вести конструктивний діалог і знайти спільне рішення, тоді як суперечка з дурним призведе лише до втрати часу та сил.

 

11.

Якщо у тебе щось забрали, не надто засмучуйся, а вважай, що зробила благодійність.

 

Втрати та поневіряння можна сприймати як можливість зробити добру справу або прийняти це як щось неминуче, що приносить духовне зростання та полегшення. Весь сенс в тому - як ти реагуєш на ту чи іншу ситуацію.

Популярні дописи з цього блогу

10 звичок, які вбивають жіночу самоповагу

Жіночі заповіді. 21 правило, якого варто дотримуватися кожній жінці, яка поважає та цінує себе. Це не егоїзм, це норма життя

10 ознак, що ви морально виснажені, навіть якщо цього не помічаєте

Токсичні батьки: 10 ознак емоційно незрілих батьків

20 рис справді харизматичної жінки

Перевір себе: 13 ознак зрілої та незрілої особистості

Здається, тебе просто використовують: 12 основних ознак