30 несподіваних фактів про психіку людини
1.
Мандрівки покращують здоров'я мозку, а також знижують ризик серцевого нападу та депресії.
Природа та зміна обстановки допомагають знижувати рівень стресу, стимулюють творчість, покращують настрій та психічний стан, що може впливати на профілактику депресії.
2.
Спілкування зі щасливими людьми зробить вас щасливішими.
Рекомендую прочитати:
3.
Потрібна сміливість, щоб чесно запитати себе, що ви хочете зробити, а потім зробити це. Люди, які не залежать від зовнішніх думок, зазвичай легше приймають рішення та реалізовують цілі. А людям, яким бракує впевненості у собі, часто звертаються до інших, щоб вирішити, що їм робити.
4.
Коли людині виповнюється 60 років, можна з упевненістю стверджувати, що вона провела уві сні близько 20 років.
5.
Багато хто вважає, що може заслужити повагу довколишніх, проявляючи до них люб’язність. Щоправда, що люди не поважають інших за шанобливе ставлення, зазвичай люди поважають силу. Важливо врахувати, що це далеко не завжди означає фізичну силу - це сила характеру, інтелекту чи впливу, здатність розв'язувати проблеми та адекватність дій в складних ситуаціях.
6.
Люди дозволяють собою маніпулювати, бо почуваються недостатньо розумними, щоб контролювати власне життя. Низька самооцінка часто спричиняє потребу в підтримці або визнанні, і це робить людей більш вразливими перед впливом інших.
Рекомендую прочитати:
5 фраз маніпуляторів, які здатні звести з розуму адекватну людину
7.
Зовнішній вигляд відіграє важливу роль на виборах. Виборці інтуїтивно обирають недосвідчених та ненадійних політиків просто тому, що вони фізично привабливіші. Деякі люди можуть несвідомо асоціювати привабливий зовнішній вигляд з позитивними характеристиками, такими як доброчесність, ефективність чи компетентність.
8.
Щасливіший не той, у кого багато грошей, а той, у кого їх більше, ніж у сусіда. Люди оцінюють свій добробут та задоволеність життям в порівнянні з іншими. Якщо у людини складається враження, що ті інші отримують більше чи мають краще становище, то це спричиняє відчуття невдоволеності та стресу. Після того, як людина досягає певного рівня достатку, вона знову порівнює та знову відчуває потребу в покращенні.
9.
Зима - найдепресивніша пора року. Сезонний афективний розлад часто пов'язаний із зимовим періодом. Однією з гіпотез, яка пояснює це явище, є зменшення кількості сонячного світла під час коротших зимових днів. Основні ознаки сезонного афективного розладу: зниження енергії, погіршення настрою, збільшення апетиту, відчуття втомленості, труднощі з концентрацією.
10.
Одяг - це форма вираження особистості. Він впливає на поведінку людини, її самопочуття, впевненість, а також на взаємодію з іншими людьми.
11.
Деякі дослідження підтверджують, що виникнення психічних розладів, включаючи шизофренію, менш поширене серед людей, які мешкають у сільській місцевості.
12.
Гроші не приносять щастя. Матеріальний достаток сам по собі не забезпечує задоволене та щасливе життя. Після того, як людина досягає певного рівня матеріального комфорту, зростання доходів припиняє прямий вплив на підвищення рівня щастя.
13.
Після 30 років відбуваються природні зміни у мозку, і однією з таких змін є поступова втрата ваги мозкової тканини, відома як атрофія мозку. Це може частково пояснити, чому наша пам'ять з віком дає збої.
14.
Дослідження підтверджують, що добрі людські стосунки важливіші для довгого життя, ніж фізична активність.
Рекомендую прочитати:
Психосоматика: вплив емоцій на здоров'я
15.
Якщо людині вдалося подолати страх, вона почувається щасливішою та задоволенішою життям. Успішне подолання страху збільшує віру у власні сили, підвищує самооцінку, розвиває навички опанування стресовими ситуаціями та адаптацію до змін.
16.
Що ми щасливіші, то менше потребуємо сну і відпочинку.
17.
Люди, які постійно живуть у тривозі через те, що про них думають інші, вважають думку довколишніх більш об’єктивною та компетентною, ніж власну.
Рекомендую прочитати:
Як перестати залежати від думки довколишніх?
18.
Заміжжя з кращим другом знижує ризик розлучення більше ніж 70%. Міцні та здорові стосунки, побудовані на дружбі та взаєморозумінні, однозначно сприяють стабільності в шлюбі.
19.
Розумні люди схильні недооцінювати себе, а невігласи вважають, що вони геніальні.
Рекомендую прочитати:
Ефект Даннінга-Крюґера: Чому некомпетентні люди такі впевнені у собі й чим це вам загрожує?
20.
Жінки, в яких більшість друзів чоловіки, частіше перебувають у гарному настрої.
21.
Особа з добре розвиненим інтелектом завжди готова вчитися. Це ознака «гнучкого мислення», коли людина адекватно приймає нову інформацію, враховує різноманітні погляди та готова змінювати власні переконання на основі нових даних чи досліджень.
22.
Людина не може нічого навчитися у того, з ким завжди згодна. Процес навчання передбачає взаємодію з різними поглядами, іншими поглядами та новою інформацією. Якщо людина постійно погоджується з довколишніми, це суттєво обмежує її можливість навчитися нового.
23.
Самотні люди частіше дають поради іншим, як правильно будувати стосунки.
Рекомендую прочитати:
Як реагувати на непрохані поради, і як припинити їх давати
24.
Люди часто ігнорують тих, хто їх щиро любить, а страждають за тими, хто їх ігнорує. Іноді люди можуть сприймати наявність любові чи уваги як щось само собою зрозуміле і, через це, ігнорувати це. Одночасно вони можуть відчувати дефіцит уваги або визнання, коли їх ігнорують чи недооцінюють. Тому виникає потреба в підтвердженні власної цінності через взаємодію з тими, хто не проявляє зацікавленість або любов.
25.
Якщо людина ховає свій великий палець у кулак, спілкуючись у групі людей, це є ознакою знервованості та вказує на те, що вона хотіла б залишитися непоміченою.
26.
Пригнічений стан - результат надмірного обмірковування. Не треба додумувати надто багато. Так людина створює проблеми, яких раніше не було.
27.
Яскраві спогади можуть стати негативними. Це явище відоме як «реконструкція пам'яті» або «ретроспективне спотворення». Людська пам'ять не завжди є стабільною та об'єктивною. З часом спогади можуть зазнавати змін або навіть спотворення. Вплив різних факторів, таких як нова інформація, контекст чи вплив інших людей, може вивернути сприйняття минулого. Наприклад, позитивна подія може стати менш приємною у спогадах через зміни в емоційному стані або новий погляд на подію. А негативна - може почати сприймається менше болюче.
28.
Ліва сторона обличчя красивіша, ніж права. Цей феномен можна спостерігати як в реальному житті, так і на фотографіях. Різницю у сприйнятті правої та лівої половини обличчя вчені пов'язують з тим, що ліва половина обличчя більш інтенсивно та точно відображає емоції людини. На лівій стороні обличчя працюють м'язи, які здатні передавати унікальні емоції. На цю здатність впливає те, що ліва частина обличчя контролюється правою півкулею головного мозку, яка відповідає за образне мислення.
29.
Жінкам подобаються чоловіки з низьким голосом. Низький чоловічий голос асоціюються з впевненістю, авторитетом, відсутністю агресивності, мужністю, стабільністю та сексуальністю.
30.
Люди з низькою самооцінкою схильні принижувати інших. Якщо особа має низьку самооцінку або неврівноваженість емоційного стану, вона може намагатися вирівняти своє власне самопочуття, принижуючи чи критикуючи інших. Причини цього можуть бути різними, включаючи потребу в пошуку власної цінності чи спробу зменшити власну невпевненість.
Який факт вам зустрічався в житті найчастіше? Діліться у коментарях.